Artículos

Zumaiako emaitzak

 

{0>LOS ESCOLARES DE SANTIAGOTARRAK INICIAN EL AÑO CON UN NUEVO TRIUNFO<}0{>SANTIAGOTARRAKEKO ESKOLA-UMEEK BESTE GARAIPEN BATEKIN HASI DUTE URTEA<0}

 

 

                {0>El sábado día 11 se celebró en Zumaia la IV Prueba correspondiente a los Juegos Escolares de Gipuzkoa de Piragüismo del curso 2016/2017.<}0{>Joan den larunbatean, martxoak 11, Zumaian jokatu zen 2016/2017 ikasturteko Gipuzkoako Eskolarteko Piraguismo Jokoen IV. Proba.<0}

                {0>Al igual que en las tres competiciones celebradas anteriormente, los más jóvenes del club irunés volvieron a imponerse cómodamente por delante de ZumaiaUrola Itas-Adarreko P. K.y de Donostia Kayak.<}0{>Lehenago jokatutako beste hiru txapelketetan bezala, klub irundarreko gazteenek nahiko eroso lortu zuten garaipena ZumaiaUrola Itas-Adarreko P. K. eta Donostia Kayak taldeen aurretik.<0}

                {0>Fue una tarde complicada para todos los participantes, ya que debieron enfrentarse no solo al rigor de la competición, sino también al vendaval que se intensificó por momentos y que provocó varios vuelcos.<}0{>Arratsalde konplikatua izan zen parte hartzaile guztientzat, izan ere norgehiagoka gogorrari aurre egiteaz gainera haizeteari ere aurre egin behar izan zioten, gogortu egin baitzen eta ontzi batzuk irauli ere egin zituen.<0}

                {0>Al margen de los clubes guipuzcoanos participantes, clubes navarros y vizcaínos se acercaron a la prueba, lo que elevó el nivel de la misma, aunque no pudieron optar a la clasificación por clubes.<}0{>Parte hartzen zuten klub gipuzkoarrez gain, nafarrak eta bizkaitarrak ere hurbildu ziren probara eta horrek maila igo ere egin zuen, nahiz eta kluben sailkapenean sartzeko aukerarik ez zuten.<0}

                {0>A los 45 iruneses que participaron en la prueba, se les añadieron los benjamines que, aunque no entraban en la clasificación, completaron una vuelta al circuito, haciéndose a la idea de lo que les espera el próximo año.<}0{>Proban parte hartu zuten 45 irundarrei benjaminak gehitu zitzaizkien. Sailkapenean sartzen ez baziren ere, zirkuituari bira bat eman zioten eta hurrengo urtean zernizango duten ideia bat egiteko aukera izan zuten.<0}

                {0>Ciñéndonos a los resultados, cabe destacar que de las 8 pruebas que conformaban la competición, en 7 resultaron vencedores los irundarras.<}0{>Emaitzei begiratuta, azpimarratzekoa da norgehiagokak zituen 8 probetatik 7etan irundarrek irabazi zutela.<0}{0>Así, en la prueba destinada a los Infantiles A chicos, Asier Romero se impuso tras una vibrante lucha con su compañero de equipo Ekaitz Aipiolea.<}0{>Horrela, mutiletan infantil A mailan Asier Romero garaile izan zen bere taldekide Ekaitz Aizpiolearekin borroka estua egin ondoren.<0}{0>Por su parte, Unai Amostegi, Mikel Larrarte, Aimar Mendoza, Ander Zabaleta, Iñigo Erauso e Ibai Muñoz entraron en los puestos que van del 4º al 9º respectivamente.<}0{>Bestalde, Unai Amostegi, Mikel Larrarte, Aimar Mendoza, Ander Zabaleta, Iñigo Erauso eta Ibai Muñoz 4.etik 9.era arteko postuetan sartu ziren.<0}   

{0>Misma situación se produjo en la categoría Infantil A chica, ya que el triunfo se dilucidó en los metros finales, donde Uxue Arzuaga se impuso a su hermana Maialen.<}0{>Antzeko egoera eman zen nesken infantil A mailan, izan ere garaipena azken metroetan argitu zen eta Uxue Arzuaga sartu zen bere ahizpa Maialenen aurretik.<0}{0>Tercera no muy lejos entraba Eider Amundarain por delante de Irene Gorrotxategi.<}0{>Hirugarren, ez oso urrun, sartu zen Eider Amundarain, Irene Gorrotxategiren aurretik.<0}

                {0>En la categoría Infantil B chico los cinco primeros clasificados pertenecieron al club irunés.<}0{>Mutilen infantil B mailan lehenengo bost sailkatuak talde irundarrekoak izan ziren.<0}{0>Así, el vencedor resultó Izan Briz, por delante de Martín Miranda, Rubén de la Fuente, Beñat Merino y Oier Rojo.<}0{>Beraz, Izan Briz izan zen irabazlea eta horren atzetik sartu ziren Martín Miranda, Rubén de la Fuente, Beñat Merino eta Oier Rojo.<0}

                {0>Y en la prueba Infantil B chica las cuatro primeras también resultaron ser irunesas.<}0{>Eta nesken infantil B mailan ere lehenengo lau sailkatuak irundarrak izan ziren.<0}{0>La victoria correspondió a Nahia Carcedo, quien se impuso con autoridad, siguiéndole en la clasificación Saioa Martínez, Uxue López y Ainhoa Elortegi.<}0{>Nahia Carcedok irabazi zuen, nahiko erraz, eta sailkapenean jarraitu ziotenak Saioa Martínez, Uxue López eta Ainhoa Elortegi izan ziren.<0}

                {0>Pasando a la categoría alevín, en la A chico gran competición de Ian Anatol que se impuso a Aimar Platero y a Aimar Módenes, 2º y 3º respectivamente.<}0{>Alebinetara pasatuz, mutilen A mailan Ian Anatol-ek txapelketa handia egin zuen eta Aimar Platero eta Aimar Módenes-en aurretik sartu zen, azken hauek 2. eta 3. hurrenez hurren.<0}{0>Cuarto se clasificó Unai Rojo.<}0{>Laugarren sailkatu zen Unai Rojo.<0}

                {0>En Alevín A chica fue en la única prueba a la que no subió ninguna irundarra a lo más alto del podium.<}0{>Alebinetan nesken A mailan irundarrik ez zen sailkatu podiumaren gorenera igotzeko.<0}{0>No obstante, Haizea Aranburu y Naroa Larrarte consiguieron la 2ª y 3ª plaza respectivamente.<}0{>Hala ere, Haizea Aranburu eta Naroa Larrarte 2. eta 3. tokian sartu ziren.<0}{0>Por su parte Ane Amostegi, Uxue Auzmendi y June Díez fueron 4ª, 5ª y 6ª.<}0{>Bestalde, Ane Amostegi, Uxue Auzmendi eta June Diez 4., 5. eta 6. sartu ziren.<0}

                {0>Y en la categoría B de los alevines, en chicos Peio Añarbe se impuso con facilidad.<}0{>Eta alebinetan mutilen B mailan Peio Añarbek erraz irabazi zuen.<0}{0>Alex Arana y Jon Camisón le acompañaron en el podium.<}0{>Alex Arana eta Jon Camison izan zituen podiumean lagun.<0}{0>Por detrás entraban Iñigo Irastorza, Pablo Muiño, Jon Cecilia y Nahuel Sánchez en los puestos del 4º al 7º respectivamente.<}0{>Atzetik sartu ziren Iñigo Irastorza, Pablo Muiño, Jon Cecilia eta Nahuel Sánchez, 4.etik 7.era hain zuzen.<0}{0>Noveno entraba Ander Nanclares mientras que Markel Juaristi lo hacía en la 10ª posición.<}0{>Bederatzigarren sartu zen Ander Nanclares, eta Markel Juaristi 10. tokian sartu zen.<0}

                {0>Y, por último, en Alevín B chica las 5 primeras clasificadas fueron también de Santiagotarrak.<}0{>Eta azkenik, alebinetan nesken B mailan sailkatutako lehenengo 5 kirolariak santiagotarrarekoak izan ziren.<0}{0>Resultó vencedora de la prueba Paula Severiano tras una gran carrera por delante de Malen Juaristi y Maite Gorrotxategi, 2ª y 3ª a la postre, mientras que Irati Minchero y Oihane Bermejo fueron 4ª y 5ª.<}0{>Paula Severianok irabazi zuen proba handia eginda, eta Malen Juaristi eta Maite Gorrotxategi 2. eta 3. tokian sartu ziren eta Irati Minchero eta Oihane Bermejo 4. eta 5. Sailkatu ziren.<0}

                {0>En definitiva una nueva victoria que demuestra que la S. D. Santiagotarrak continúa muy enchufada en el mundo del piragüismo.<}0{>Azken batean, beste garaipen bat, eta horrek esan nahi du Santiagotarrak taldea piraguismo munduan lehen lerroan dabilela.<0}{0>Sin olvidarnos de la gran labor que realizan sus técnicos, tanto Maite Diéguez con los alevines, como Joana Bullman e Iván García con los infantiles.<}0{>Ahaztu gabe bertako teknikariek egiten duten lan handia, bai Maite Dieguez-ek alebinekin eta bai Joana Bullman-ek eta Ivan Garciak infantilekin.<0}

Santiagotarrak