Arrauna

Arraun sekzioaren emaitzak

Santiagotarrak elkarteak ibilbide luzea du kirol honetan arrakastak lortuz maila probintzialean, autonomikoan, nazionalean eta nazioartean.

Azpimarratu, alde batetik, estatuko selekzioarekin nazioarteko probetan parte hartu duten kirolarien kopurua, guztira 17 ordezkari izan baititu munduko, Europako txapelketetan eta bestelako lehiaketetan.

Munduko txapelketa senior Munduko txapelketa junior Munduko txapelketa sub23 Europako Txapelketa Nazioarte mailako beste lehiaketa batzuk
  • Ignacio Mancisidor
  • Inaxio Gonzalez
  • Xabier Arellano
  • Virginia Loza
  • Aitor Sorondo
  • Ignacio Mancisidor
  • Sebas Baranzano
  • Gorka Vertiz
  • Iñigo Aragon
  • Ander Legazkue
  • Aitzpea Gonzalez
  • Inaxio Gonzalez
  • Osertz Gonzalez
  • Aitzpea Gonzalez
  • Naroa Zubimendi
  • Unai Goyogana
  • Borja Gorrotxategi
  • Jon Aizpiolea
  • Borja Portos
  • Nerea Seijo

Azpimarratzeko beste puntu bat da urteetan txapelketa nazional desberdinetan lortutako domina kopurua:

S.D. Santiagotarrak / 1981 – 2020 / Remo olímpico (Banco móvil) Competiciones FER / Medallero

MODALITATEAK   URREA ZILARRA BRONTZEA GUZTIRA  
Biko scull 2x 6 8 11 25 23,58%
Skiff 1x 2 12 7 21 19,81%
Bi lemazain gabe 2- 5 6 9 20 18,87%
Lau lemazainarekin 4+ 0 3 7 10 9,43%
Lauko scull 4x 1 3 6 10 9,43%
Lau lemazain gabe 4- 0 3 3 6 5,66%
Zortzi lemazainarekin 8+ 0 3 2 5 4,72%
Ergometroa ERG 1 2 2 5 4,72%
Bi lemazainarekin 2+ 1 1 2 4 3,77%
Arrauna itsasoan*   1 1 1 3  
Trainerua (banderak)*   9        
  GUZTIRA 16 41 49 106  
    15,09% 38,68% 46,23%    

S.D. Santiagotarrak / 1981 – 2020 / Remo olímpico (Banco móvil) Competiciones FER / Medallero

KATEGORIAK   URREA ZILARRA BRONTZEA GUZTIRA      
ABSOLUTUA GIZONEZKOA 1 4 4 9 47,37% 19 17,92%
EMAKUMEZKOA   4 6 10 52,63%
SUB23 GIZONEZKOA     1 1 14,29% 7 6,60%
EMAKUMEZKOA 1 2 3 6 85,71%
JUBENILA GIZONEZKOA 2 10 11 23 63,89% 36 33,96%
EMAKUMEZKOA 5 3 5 13 36,11%
KADETEA GIZONEZKOA 2 2 9 13 59,09% 22 20,75%
EMAKUMEZKOA 3 4 2 9 40,91%
INFANTILA GIZONEZKOA   1 5 6 37,50% 16 15,09%
EMAKUMEZKOA 2 6 2 10 62,50%
ALEBINA GIZONEZKOA       0 0,00% 1 0,94%
EMAKUMEZKOA   1   1 100,00%
BETERANOA GIZONEZKOA   4 1 5 100,00% 5 4,72%
EMAKUMEZKOA         0,00%
Eta lehen esan dugun bezala, urte batzuetan sekzioak aulki finkoko modalitatea eduki zuen eta aktibo egon zen denboraldietan hainbat garaipen lortu zituen.

URTEA BANDERA LEKUA
1995 Bandera Aviles Avilés
1999 Karmengo Jaiak Donostia
2000 Trintxerpe Trintxerpe
2000 Iberdrola Pasai Donibane
2000 Ciudad de Irun Irun
2001 Ciudad de Irun Irun
2001 Ria de Asón Colindres
2003 Ciudad de Irun Irun
2003 Villa de Bilbao Bilbao